آخرین اخبار سایت

تأخیر در اعلام نتایج دکتری ۹۷ آزاد

نتایج دکتری 97 دانشگاه آزاد اسلامی همچنان اعلام نشده و این موضوع چالش‌های مختلفی را برای داوطلبان در پی داشته است.

به گزارش پی اچ دی تست، زمان انتشار نتایج نهایی دکتری 97 دانشگاه آزاد اسلامی پس از تغییرات چندباره در نهایت تا پایان هفته جاری اعلام شده است. در ابتدا اعلام شد که نتایج نهایی دکتری 97 آزاد تا روز دوشنبه 5 شهریور ماه اعلام خواهد شد، اما زمان انتشار نتایج پس از چندین بار تغییر در نهایت تا روز جمعه 16 شهریور ماه اعلام شده است.

ولی این تغییر چندباره زمان اعلام نتایج دکتری آزاد به غیر از سردرگمی داوطلبان و چشم‌انتظاری آنان، مشکلات دیگری را نیز در پی داشته است.

نتایج آزمون دکتری سراسری 97 در روز یکشنبه 4 شهریورماه منتشر شد و زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نیز، در صورت عدم اعلام از سوی دانشگاه‌ها، از سوی سازمان سنجش از 7 تا 10 شهریورماه اعلام شد. البته اغلب دانشگاه‌ها زمان‌بندی خود را جهت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری 97 اعلام کردند که متفاوت با زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی سازمان سنجش بود. ولی باتوجه به این که برگزاری کلاس‌‌های مقطع دکتری در برخی دانشگاه‌ها از هفته آخر شهریورماه آغاز خواهد شد، زمان ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان نیز به اتمام رسیده و یا رو به اتمام است.

این در حالی است که برخی داوطلبان به‌خصوص پذیرفته‌شدگان دوره‌های شهریه‌پرداز از جمله دوره‌های پردیس دانشگاه‌ها و نیز دانشگاه‌های غیرانتفاعی منتظر اعلام نتایج دکتری آزاد بوده تا در صورت پذیرش، بین رشته‌محل قبولی در دانشگاه‌ سراسری و دانشگاه آزاد، محل تحصیل خود را انتخاب نمایند. بنابراین با توجه به این که هنوز نتایج دکتری 97 دانشگاه آزاد اعلام نشده و مهلت ثبت‌نام برخی دانشگاه‌ها نیز به پایان رسیده، این داوطلبان سرگردان شده‌اند. در این میان، برخی داوطلبان انتظار برای اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد را انتخاب کرده و از ثبت‌نام در رشته‌محل قبولی خود در دانشگاه‌ سراسری منصرف شده‌اند که در صورت عدم قبولی در دانشگاه آزاد، فرصت‌های خود را از دست خواهند داد. بنابراین به نظر می‌رسد با توجه به تأخیر رخ‌داده از سوی دانشگاه آزاد اسلامی و عدم قصور از سوی داوطلبان، لازم است دانشگاه‌ها با تمدید مهلت ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان دکتری 97 با این داوطلبان همکاری لازم را به عمل آورند. (منبع phdtest)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *